Facebook ikonka prawy margines

Juniwersytet: Pieniądze wokół nas

sobota, 13 lutego 2021
Juniwersytet: Pieniądze wokół nas

13 lutego 2021 studenci Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego zdobywali wiedzę z zakresu finansów. Zajęcia online z elementami warsztatów poprowadził Łukasz Grygiel – specjalista od edukacji finansowej, autor bloga StoMonet.

Podczas spotkania najmłodsi poznali polskie monety i banknoty, dowiedzieli się czym różnią się od siebie poszczególne nominały i z jakiego materiału są najczęściej wytwarzane. Wykonując proste ćwiczenia przekonali się, co to znaczy że mają one określoną wartość. Dzieci rozmawiały z prowadzącym o tym, skąd biorą się pieniądze i jak wygląda ich obieg – dorośli zarabiają je wykonując prace w różnych zawodach, natomiast dzieci mogą otrzymać  np. kieszonkowe od rodziców. Pieniądze możemy nie tylko zarabiać, ale również pożyczać czy inwestować, oszczędzać lub się nimi dzielić, wspierając m.in. akcje charytatywne. Są potrzebne każdemu z nas, dzięki nim kupujemy żywność czy inne towary, płacimy za usługi i media takie jak prąd, gaz i woda.

Jasielski Uniwersytet Dziecięcy realizowany jest ze środków budżetu Miasta Jasła w ramach programu "Jasło Miasto Wiedzy".