Facebook ikonka prawy margines

Juniwersytet: Roślinne fabryki tlenu

sobota, 03 marca 2018
Juniwersytet: Roślinne fabryki tlenu

W sobotę 3 marca 2018 roku, za sprawą małych jasielskich studentów, jedna z sal w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle zamieniła się na kilka godzin w pracownię ogrodniczą.

Podczas zajęć „Roślinne fabryki tlenu”, prowadzonych przez przedstawicielki Uniwersytetu Rozwoju z Chorzowa, dzieci zgłębiały teoretyczne i praktyczne tajniki ogrodnictwa. Dowiedziały się co jest niezbędne roślinom do tego, aby dobrze rosły.  Ważną rolę odgrywają tu takie czynniki jak: gleba o odpowiednim „smaku” czyli PH, woda, światło słoneczne, tlen i dwutlenek węgla. Poznały niedocenianego pomocnika ogrodników, którym okazała się dobrze znana wszystkim dżdżownica. Każdy z uczestników zajęć założył własna hodowlę kiełków, będących nie tylko świetnym  dodatkiem do kanapek, ale również kopalnią witamin. W doniczkach powstałych ze zwykłych butelek po wodzie zostały zasadzone cebulki mieczyków, z których przy odpowiedniej pielęgnacji wyrosną piękne kwiaty.

Jasielski Uniwersytet Dziecięcy to edukacyjny projekt realizowany przez Miasto Jasło w ramach Programu „Postaw na rodzinę”. Projekt współfinansowany jest ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach programu "Postaw na rodzinę".