Facebook ikonka prawy margines

Juniwersytet: W królestwie pszczół

sobota, 24 listopada 2018
Juniwersytet: W królestwie pszczół

24 listopada 2018 r. mali studenci wzięli udział w warsztatach z Piotrem Sochą, ilustratorem, rysownikiem i autorem książki „Pszczoły”.

Podczas pierwszej części spotkania dzieci, oglądając piękne ilustracje z książki „Pszczoły” krok po kroku poznawały świat tych niezwykłych i pożytecznych owadów. Dowiedziały się, że pszczoły żyją na ziemi od co najmniej 100 milionów lat oraz że to dzięki ich ciężkiej pracy możemy jeść ulubione warzywa i owoce. Zobaczyły jak zbudowany jest ul i jakich narzędzi w swojej pracy używa pszczelarz. Zgadywały ilu członków liczy pszczela rodzina zamieszkująca jeden ul oraz jakie zadania wykonują: Królowa, trutnie i robotnice. W drugiej części warsztatów z papieru wycinały swoje własne pszczele roje oraz budowały dla nich z tekturowych pudełek przytulne kolorowe domki-ule.

Jasielski Uniwersytet Dziecięcy to edukacyjny projekt realizowany przez Miasto Jasło w ramach Programu „Postaw na rodzinę”. Projekt współfinansowany jest ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach programu "Postaw na rodzinę".