Facebook ikonka prawy margines

Juniwersytet: W niesamowitym świecie muzyki. Spotkanie z Izabellą Klebańską.

sobota, 02 lutego 2019
Juniwersytet: W niesamowitym świecie muzyki. Spotkanie z Izabellą Klebańską.

2 lutego 2019 roku studenci Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego mieli okazję wziąć udział w spotkaniu z muzykiem, autorką książek, scenariuszy radiowych i telewizyjnych dla dzieci i młodzieży Izabellą Klebańską.

Jasielscy żacy dowiedzieli się do czego służy pięciolinia, co to jest akolada, metrum, rytm i co właściwie otwiera klucz wiolinowy? Weszli na ósmy stopień wtajemniczenia i odkryli gdzie w instrumentach smyczkowych ukryta jest żabka i ślimak. Poznali też różnicę pomiędzy instrumentami dętymi metalowymi i drewnianymi. Wspólnie z autorką zaśpiewali gamę i zobrazowali ją przy pomocy animacji ruchowej. Pani Izabella wprowadziła uczestników w świat swoich wierszy oraz przedstawiła bohaterkę swojej książki Jadzię, zmagającą się z trudami życia podczas II wojny światowej. Wspólnie wysłuchali istotnych utworów muzyki klasycznej oraz zatańczyli polskiego Mazura i francuski Branlé.

W trakcie spotkania można było nabyć książki autorki i otrzymać dedykację, opatrzoną spersonalizowaną nutką.

Jasielski Uniwersytet Dziecięcy to edukacyjny projekt realizowany przez Miasto Jasło w ramach Programu „Postaw na rodzinę”. Projekt współfinansowany jest ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach programu "Postaw na rodzinę".