Facebook
A A A

Kluby: Akademia Magii

piątek, 23 listopada 2018

23 listopada 2018 na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki „Zaczytani” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle za sprawą powieści Pierwszy rok Rachel E. Carter odwiedziliśmy Akademię Magii.

Rachel E. Carter to amerykańska pisarka, której debiut literacki Pierwszy rok, rozpoczynający serię Czarny Mag, dostał się na listy bestsellerów. Główna bohaterka, Ryiah, pragnie zostać magiem bojowym, chociaż dotychczas nie wykazała się żadnym magicznym talentem. Udaje się wraz z bratem do Akademii Magii, zawierzając własnemu przeczuciu. Jej ukryty dotychczas talent ujawnia się jedynie w ekstremalnych sytuacjach. Żeby go rozwinąć musi ciężko pracować.
Podczas gorącej dyskusji uznaliśmy, że książka jest ciekawa, napisana przyjemnym, lekkim, łatwym w odbiorze stylem, ale brakuje jej oryginalności. Łatwo przewidzieć jak rozwinie się akcja i co zrobią bohaterowie. Pomimo tych wad warto ją przeczytać. To jedna z tych opowieści, które nigdy się nie nudzą i można je czytać wciąż od nowa w innej, nieco zmienionej wersji.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.