Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Alternatywny świat zza tajemniczych drzwi

poniedziałek, 16 grudnia 2019
Kluby: Alternatywny świat zza tajemniczych drzwi

16 grudnia 2019 na spotkaniu DKK Zgrozomaniacy dyskutowaliśmy o książce Neila Gaimana pt.: Koralina. Przyjrzeliśmy się różnicom w obrazowaniu światów alternatywnych stworzonych w powieści.

Przypomnieliśmy sobie termin motywu wędrownego i spróbowaliśmy go odszukać. Naszą uwagę przykuły wątki przejścia oraz złej macochy. Spróbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie dlaczego Koralinę magnetyzował ten drugi świat oraz jakie relacje zachodzą pomiędzy główną bohaterką a jej matkami? Zastanawialiśmy się również jaką rolę w powieści odgrywa czarny kot i co symbolizowały oczy-guziki? Porównaliśmy fabułę książki z adaptacją filmową i znaleźliśmy sporo różnic.

Dowiedzieliśmy się co to jest animacja poklatkowa. Członkowie klubu nakręcili filmik wykorzystując tablet oraz jeden z darmowych programów do tworzenia tej animacji. Zawarli w nim motyw przejścia, tajemniczego drugiego świata oraz rzecz jasna wątek grozy. Filmik można obejrzeć klikając TUTAJ.

Dyskusyjny Klub Książki „Zgrozomaniacy” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.