Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Czarodziej Max

środa, 26 czerwca 2019
Kluby: Czarodziej Max

26 czerwca 2019 Dyskusyjny Klub Książki „Zaczytani” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle zgłębiał tajemnice Akademii Rowan.

Henry H. Neff, pochodzący z okolic Chicago autor książki dla młodzieży Gobelin. Obrońca Rowan, pracuje jako nauczyciel historii i sztuki w liceum w San Francisco. Powieść jest jego debiutem i zapoczątkowała pięciotomowy cykl, przetłumaczony na kilkanaście języków. Zdaniem klubowiczów  Gobelin wpisuje się w nurt naśladowców Harry’ego Pottera. Młody chłopak, półsierota Max McDaniels, zostaje zaproszony do akademii magii.  Poznaje celtycką przepowiednię, przechodzi szkolenie, zdobywa przyjaciół i musi stanąć po stronie światła lub ciemności. Brzmi znajomo? Fabuła jest dość przewidywalna, ale powieść czyta się łatwo, szybko i przyjemnie, chociaż świadomość, że wiemy dokąd zmierza akcja osłabia radość czytania.

Dyskusyjny Klub Książki „Zaczytani” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.