Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Czternaste drzwi

wtorek, 18 lutego 2020
Kluby: Czternaste drzwi

18 lutego 2020 na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki “Zaczytani”  w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle rozmawialiśmy o książce Neila Gaimana Koralina.

Autor wykreował w niej niezwykły, fantastyczny i mroczny świat, który główna bohaterka odnajduje za tajemniczymi drzwiami, po przeprowadzce do nowego domu. Czternaste drzwi, odkryte przez Koralinę, początkowo są zamurowane. Wkrótce okazuje się jednak, że kryje się za nimi lustrzana rzeczywistość, podobna, ale jednak odmienna od prawdziwego świata dziewczynki.

Zdania na temat książki były podzielone. Dla niektórych była dziecinna i naiwna, dla innych przerażająca i surrealistyczna. Zauważyliśmy, że jest w tej opowieści coś niepokojącego, co każe zadać sobie pytanie, jak zachowałbym się na miejscu Koraliny, gdybym znalazł się w świecie, gdzie ludzie mają guziki zamiast oczu?

Dyskusyjny Klub Książki „Zaczytani” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.