Kluby: Czy prawda zawsze wyzwala?

wtorek, 20 września 2016
Kluby: Czy prawda zawsze wyzwala?

20 września br. - po wakacyjnej przerwie - Dyskusyjny Klub Książki „Kopernikus” Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprosił klubowiczów na dyskusję o książce Diane Chamberlain „Dar morza”.

Kiedy jedenastoletnia Daria znajduje na plaży noworodka, nie wie, że to zdarzenie na zawsze zmieni życie jej i jej rodziny. Dziecko adoptuje rodzina Darii. Od tamtego zdarzenia minęło 22 lata. Shelly wyrosła na piękną, ale lekko zaburzoną psychicznie dziewczynę. Mimo że nowa rodzina otoczyła ją miłością i czułą opieką, cały czas nurtuje ją pytanie: Kim jest jej biologiczna matka i dlaczego ją porzuciła? Prosi więc znajomego autora popularnego programu, aby odnalazł jej matkę. Czy warto poznać prawdę zawsze i za wszelką cenę? Książka pokazuje jak wiele tajemnic mogą skrywać najbliżsi, jak mało wiemy o swojej rodzinie. Dyskusja dotyczyła trudnych tematów: moralności (szczególnie osób duchownych), adopcji  i opieki nad osobami niepełnosprawnymi.
Pani Helena zauważyła, że brak zaufania i porozumienia w rodzinie często prowadzi do tragedii. Pani Grażyna stwierdziła, że Daria była bohaterką, opiekując się Shelley i poświęcając dla niej swoje osobiste życie. Ale czy można cały czas być super dziewczyną? - zapytała filozoficznie - I jakim kosztem? Przeszłość nas zawsze dopadnie – podsumowała pani Halina.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.

Wszystkich zainteresowanych Klubem prosimy o kontakt z Filią nr 2 MBP w Jaśle - nr tel. 13 446 90 01 lub e-mail: filia2@mbp.jaslo.pl