Facebook
A A A

Kluby: Czytaj, słuchaj, graj! Tydzień Czytania Dzieciom w Klubie Sieciaka

środa, 03 czerwca 2015

Czy można zagrać w grę na podstawie ulubionego wiersza? Co odkrywamy dzięki czytaniu? Jak samemu wybrać zakończenie książki? 3 czerwca br., podczas spotkania „Czytamy na iPadzie”, możliwości interaktywnych książek poznali mali czytelnicy z Klubu Sieciaka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Spotkanie rozpoczęło się głośnym czytaniem wiersza Chory kotek S. Jachowicza w wykonaniu lektora, następnie klubowicze sprawdzili jak czyta się interaktywne książeczki. Niektóre czyta się samemu, a w innych jest pan lektor i kartki przewijają się same – mówiła Kasia. W książkach na tablecie są animacje! – dodał Igor.

Dzieci przekonał się również, że interaktywne książeczki można nie tylko czytać, słuchać ale również grać w gry na ich podstawie. Klubowicze poznali aplikację Bajkowe gry – czytaj, słuchaj, graj!, w której można ułożyć puzzle na podstawie wiersza Dziad i baba J. I. Kraszewskiego, przejść labirynt z bohaterami Bajki o niedźwiedziach, niedźwiadku i o złotowłosym dziewczątku F. Arnsztajnowej czy ubrać choinkę w towarzystwie tytułowej bohaterki bajki Alminka we śnie H. Millewskiej.

Na zakończenie mali klubowicze stworzyli ilustrację do wymarzonych książeczek w aplikacji Coloring Pages. Nie wiedziałam, że na iPadach można bawić się tak fajnie książkami i czytaniem – powiedziała Iza.

Spotkanie „Czytamy na iPadzie” odbyło  się w ramach jasielskiej edycji XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Partnerami w tegorocznej edycji XIV OTCD są: Komenda Powiatowa Policji w Jaśle, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, Straż Miejska w Jaśle, Piekarnia JW Jan Wątroba Barbara Wątroba, PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o., Klub Seniora przy Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.