Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Dążenie do szczęścia

wtorek, 21 listopada 2017
Kluby: Dążenie do szczęścia

21 listopada br. w Dyskusyjnym Klubie Książki „Kopernikus” Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle rozmawialiśmy o książce Anny Karpińskiej „Rozważna czy romantyczna”.

Natalia jest redaktorką  w wydawnictwie i w szczęśliwym - wydawałoby się - związku z Andrzejem. Kiedy nagle sypie się jej długoletni związek i traci pracę, okazuje się że jest w ciąży. Dla dobra dziecka stara się odbudować swoje relacje  z Andrzejem, ale czy można wchodzić dwa razy do tej samej rzeki?

Klubowiczki zgodnie stwierdziły, że książkę dobrze się czyta, ale czegoś jej brak. Postacie są mało wyraziste, wręcz płytkie  – stwierdziła pani Halina. – Zaczyna się jak dobra sensacja, ale potem to już komedia romantyczna, jakich setki. Szybko się czyta i jeszcze szybciej zapomina. 

Pani Grażyna stwierdziła, że w książce można poznać spojrzenie na życie  młodych ludzi:  związki partnerskie, niechęć do jakichkolwiek obowiązków czy zakładania rodziny. Takim przykładem jest Andrzej: wieczny Piotruś Pan – dodała pani Ela. – A życie przecież powinno zaskakiwać swoimi blaskami i cieniami,  zadziwiać wyborami, bo wtedy jest prawdziwe.   

Pani Helenie bardzo nie podobała się Natalia:  To płytka i egoistyczna istota, której wydaje się że wszystko wie najlepiej. Wykorzystuje rodzinę i przyjaciół. Dopiero narodziny dziecka trochę ją zmieniły.  

Dobrze chociaż,  że na rodzinie i przyjaciołach można polegać – podsumowały  z humorem Klubowiczki.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.