Facebook
A A A

Kluby: Dwa światy

czwartek, 28 listopada 2019

Dyskusyjny Klub Książki „Kopernikus”  Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza na dyskusję o książce  Macieja Czarneckiego „Dzieci Norwegii: o państwie (nad)opiekuńczym”. Spotkanie odbędzie się 28 listopada 2019 r. (czwartek) o godzinie 16.30, ul. Kopernika 8.

Odkąd Norwegia otworzyła rynek pracy, wielu Polaków wyjechało tam całymi rodzinami w poszukiwaniu lepszego życia. Po jakimś czasie okazało się, że na tym wspaniałym obrazie raju jest rysa – Barnevernet – tamtejsza opieka społeczna. Na forach internetowych pojawiają się ostrzeżenia: zabierają dzieci! rozdzielają rodziny! podburzają dzieci przeciwko rodzicom! 
Czy na pewno wszystko jest czarno-białe?  Czy norwescy urzędnicy naprawdę są bezduszni i kierują się tylko przepisami? A może racja leży pośrodku? O tym między innymi porozmawiamy podczas spotkania.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.

Wszystkich zainteresowanych Klubem prosimy o kontakt z Filią nr 2 MBP w Jaśle - nr tel. 13 446 90 01 lub e-mail: filia2@mbp.jaslo.pl