Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Ekologiczne malowanie

czwartek, 13 czerwca 2024
Kluby: Ekologiczne malowanie

Nasze codzienne wybory mają duży wpływ na stan środowiska, w którym żyjemy, dlatego warto zmieniać swoje nawyki i styl życia, aby wspólnie pomóc środowisku naturalnemu oraz cieszyć się czystym i zdrowym powietrzem, zielonymi terenami i piękną przyrodą.

13 czerwca 2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, odbyło się spotkanie Klubu Czytających Rodzin, na którym rozmawialiśmy o różnych sposobach dbania o środowisko naturalne. Dyskutowaliśmy o znaczeniu segregacji śmieci, oszczędzaniu wody i energii, korzystaniu z ekologicznych środków czystości oraz ograniczaniu plastiku w codziennym życiu. Poznaliśmy Jagnę, bohaterkę książki Ewy Nowak – Jagna i ekowyzwania, która podpowiedziała nam, co dobrego można zrobić, a czego nie robić dla naszej planety np.: warto użyć tego, co już mamy w domu, przerobić lub naprawić rzeczy, których mamy zamiar się pozbyć i wykorzystać je ponownie, podzielić się niepotrzebnymi rzeczami z innymi osobami lub oddać je do organizacji charytatywnych.

Wszyscy wiemy, że plastikowe reklamówki stanowią poważny problem dla środowiska, ponieważ są jednorazowe i trudno ulegają biodegradacji. Dlatego tak ważne jest ograniczenie ich zużycia poprzez promowanie alternatywnych rozwiązań. Aby zmniejszyć ich ilość, klubowicze wykonali praktyczne i ekologiczne torby, które będą mogli używać podczas codziennych aktywności.

Spotkanie było doskonałą okazją do zwiększenia świadomości ekologicznej oraz wymiany poglądów na temat problemów i wyzwań związanych z ochroną środowiska.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.