Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Ezoteryczny Wrocław

wtorek, 24 września 2019
Kluby: Ezoteryczny Wrocław

Młodzież z Dyskusyjnego Klubu Książki „Zaczytani” na spotkaniu 24 września 2019 r. zanurzyła się w atmosferze nadzwyczajnych zdarzeń i zagadek z okresu II wojny światowej.

Autorka Toni, Marta Kisiel zabiera nas do ezoterycznego Wrocławia, pełnego tajemnic, niezwykłych  stworzeń i osób obdarzonych paranormalnymi zdolnościami. Poznajemy trzy kobiety z rodziny Sternów – dwie siostry wychowywane przez niewiele starszą ciotkę. Dowiadujemy się o zniknięciu w niejasnych okolicznościach rodziców Eleonory i Justyny, a potem jest coraz dziwniej…
W powieści zainteresował nas motyw podróży w czasie, przedstawiony jak zanurzanie się w toni, w której zbyt długie przebywanie grozi utonięciem. Jednak znaleźliśmy małe „niedociągnięcia”. Jak zauważyła Emilka, Dżusia jest bohaterką strasznie irytującą, za bardzo niedojrzałą i przerysowaną, a akcja czasem przeskakuje i potrzeba  chwili, żeby zorientować się, gdzie jesteśmy i co się dzieje.

Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

Dyskusyjny Klub Książki „Zaczytani” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.