Kluby: Florka, Gębolud i Siedmiu wspaniałych - spotkanie autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel

środa, 31 maja 2017

31 maja  2017 r. w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Jaśle w ramach Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki „Fan Book Soboniów” odbyło się spotkanie autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel.

Uczniowie klasy I i II ZSM nr 5 w Jaśle przeżyli fascynującą przygodę z literaturą, biorąc aktywny udział w spotkaniu z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel, autorką wielu poczytnych książek, m.in. Sznurkowej historii, Siedmiu wspaniałych, Gęboluda, Rozmów ze świnką Halinką oraz cyklu opowiadań o Florce.

Pisarka  zainteresowała odbiorców tematyką biblioteki i książek, zabrała w świat swoich opowieści. Z książeczki Siedmiu wspaniałych przeczytała opowieść o Trzech obrotnych świnkach, tym samym prowokując ciekawe wypowiedzi uczniów na temat tego, co w życiu jest tak naprawdę ważne. Dzieci zadawały pytania związane z literaturą, ale nie tylko, na które autorka bardzo chętnie odpowiadała. Po spotkaniu każdy otrzymał na ręce pieczątkę Florki, która tak zaznaczyła swoją obecność w sobniowskiej bibliotece.

Była też możliwość zakupu książek, imiennych wpisów i dedykacji. Spotkanie było niezwykłą okazją nie tylko na poznanie nowych utworów, ale także samej autorki.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki  oraz WiMBP w Rzeszowie.