Kluby: Gimnastyka dla języka - spotkanie z logopedą

czwartek, 14 września 2023
Kluby: Gimnastyka dla języka - spotkanie z logopedą

Klub Czytających Rodzin działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle 14 września 2023 r. gościł logopedę Gabrielę Homlak, aktywną klubowiczkę i czytelniczkę biblioteki.

Logopedka spotkanie rozpoczęła od omówienia zagadnienia związanego z prawidłową wymową u dzieci i zwróceniem uwagi na jej znaczenie w procesie edukacji. Pokazała ćwiczenia i zabawy, które rodzice wraz z dziećmi będą mogli wykonywać w domu. Przeczytała bajkę pt. Pokaż język – A. Nożyńskiej-Demianiuk pokazując tym samym, że czytanie angażuje różnorodne dźwięki i intonacje, co pomaga w doskonaleniu wymowy i poprawie płynności mówienia a wierszyki, wyliczanki i rymowanki to doskonałe narzędzia do pracy z naszymi pociechami. Nasz gość zwrócił również uwagę na rolę oddechu i ćwiczenia oddechowe. W tym celu dzieci z przygotowanych materiałów wykonały smoki, które miały nie tylko dostarczyć im radości z zabawy, ale także pomóc w nauce prawidłowego oddychania. Mamy nadzieję, że spotkanie pomogło uczestnikom zrozumieć, jak istotna jest rola języka w rozwoju dzieci.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.