Czym jest czas i czy można nim kierować? Dla Czasodzieja to oczywiste, a jak wyglądałoby nasze życie, gdybyśmy umieli manipulować czasem? Podczas spotkania DKK „Zaczytani” 15 czerwca 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle uruchomiliśmy naszą wyobraźnię, aby znaleźć odpowiedź na to pytanie.
Wszechświat stworzony przez Natalię Sherbę jest skomplikowany. Istnieją w nim dwa bliźniacze równoległe światy, Eflara i Ostała. Eflara to rzeczywistość zamieszała przez czasodziejów, w przeciwieństwie do Ostały, gdzie żyją niczego nie podejrzewający ludzie.
Główna bohaterka, Wasylisa, w drugim tomie serii Czasodzieje . Serce czasu, jako jedna z dwunastu wybrańców tworzących Czasokręg, zostaje przerzucona w jednej chwili z Eflary na Ostałę. Zadaniem wybrańców jest odnalezienie Szkarłatnego Kwiatu, bo tylko on może powiększyć Rozdarcie Czasu i uratować Eflarę przed unicestwieniem. Oryginalna fabuła i piękna clockpunkowa okładka zachęcają do przeczytania tej książki. Brzmi interesująco? Tak, ale…
Książka nie jest fajna. Sposób w jaki została napisana sprawia, że źle się ją czyta. Wszystko jest zagmatwane i czasem trudno się połapać, zwłaszcza w zasadach chronomagii – jak zauważył Igor, a pozostali klubowicze poparli go zgodnym chórem.
Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.