Kluby: Intrygi, zemsta i Don Juan

środa, 20 listopada 2013
Kluby: Intrygi, zemsta i Don Juan

20 listopada 2013 r. w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Rozmowa dotyczyła książki Ericha-Emmanuela Schmitta pt. „Intrygantki”.

„Intrygantki” to zbiór czterech, całkowicie od siebie różnych dramatów. Jeden z nich, „Noc w Valognes”, przedstawia historię Don Juana, wezwanego przez pięć skrzywdzonych przez niego kobiet na sąd, podczas którego będą rozstrzygać o jego losach. Oskarżany o niewierność, ma stać się wiernym jednej z nich do końca swojego życia.

Uczestniczki spotkania próbowały odpowiedzieć na pytania, czy zemsta zawsze jest słodka oraz co może stać się, jeśli obróci się przeciwko nam. Zastanawiały się również nad siłą osądzania drugiego człowieka. Wolność słowa jest często nadużywana, wypowiadane osądy mogą świadomie lub nieświadomie ranić wiele osób - powiedziała pani Helana. Klubowiczki stwierdziły, że „Intrygantki” to książka trudna i wymagająca skupienia. Jest tu dużo filozoficznych zagadnień i spora przestrzeń do przemyśleń – podsumowała pani Maria.

Dyskusyjny Klub Książki Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjne Kluby Książki Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach.” Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki oraz Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.

Wszystkich zainteresowanych klubem prosimy o kontakt z biblioteką
pod nr tel. 13 446 9001 lub e-mail : filia2@mbp.jaslo.pl