Facebook
A A A

Kluby: Inwazja sobowtórów

czwartek, 16 kwietnia 2015

Co byś pomyślał gdybyś spotkał samego siebie? Czy nauka potrafi zdziałać cuda? 16 kwietnia 2015 uczestnicy spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki „Zaczytani” w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle dyskutowali o książce Rafała Kosika  Kuba i Amelia. Godzina duchów.

Pisząc powieść autor stanął przed wyborem, kto powinien być głównym bohaterem, z punktu widzenia którego poznamy powieściowy świat. Jednak nie mógł się zdecydować i postanowił utrudnić sobie pracę, tworząc równolegle dwie narracje. Po prostu napisał tę historię w dwóch wersjach: jedną z punktu widzenia Amelii, drugą z punktu widzenia Kuby. Powstały dwie powieści. Jak twierdzi autor, można przeczytać jedną lub obie. Na spotkaniu DKK poznaliśmy świat powieści patrząc oczami Kuby. Co do tego, czy trzeba przeczytać obie książki, zdania klubowiczów były podzielone. Część uczestników spotkania uważała, że przeczytanie jednej powieści jest wystarczające. Inni uważali, że tylko przeczytanie obydwu daje właściwy obraz całości wydarzeń.  Ale czy nie lepiej zostawić coś domysłom? – zapytała Klaudia.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.