Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Jak poznać siebie?

poniedziałek, 21 listopada 2016
Kluby: Jak poznać siebie?

21 listopada  2016 r. w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie w ramach Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki „Fan Book Soboniów”. Dyskutowano o książce Zuzanny Orlińskiej „Ani słowa o Zosi”.

Nastoletnia Tosia musi towarzyszyć mamie – sławnej autorce książek dla młodzieży – podczas podróży służbowej. Dziewczyna wcale nie jest szczęśliwa z powodu tego wyjazdu,  wręcz przeciwnie: chciałaby zostać w domu. Na liście spotkań figuruje Zamość i to właśnie tam Tosia dowiaduje się, że jej mama odziedziczyła dom po dalekiej krewnej. Mało tego:  w jednym z hoteli dziewczyna spotyka Davida – sympatycznego chłopaka  ze Stanów Zjednoczonych – w którym zakochuje się od pierwszego wejrzenia.

Wyprawa do pobliskiego Szczebrzeszyna obfituje w wiele niespodzianek i przygód. Ta niezwykła historia ma swoje zabawne zakończenie, w którym daleka krewna okazuje się dzielną wojowniczką, zaś stary dom potencjalnym miejscem ukrycia skarbu.


Bardzo fajna książka, przyjemnie się ją czytało – podsumowała lekturę  klubowiczka Patrycja. 
 

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Ksiązki oraz WiMBP w Rzeszowie.
Wszystkich zainteresowanych Klubem prosimy o kontakt z Filią nr 1 MBP w Jaśle - nr tel. 13 445 58 57 lub e-mail: filia1@mbp.jaslo.pl