Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Jedna sekunda

czwartek, 21 lutego 2019
Kluby: Jedna sekunda

21 lutego 2019 r. Dyskusyjny Klub Książki „Kopernikus” Filii nr 2  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprosił na dyskusję o książce Claudii Pineiro „Okruchy szczęścia”.                                              

Mary Lohan – nauczycielka  prestiżowej szkoły w Bostonie – zostaje oddelegowana do Argentyny, aby przeprowadzić testy w prywatnej szkole. Wybrano ją do tego zadania, ponieważ zna hiszpański. Nikt nie wie, że Mary Lohan to Marile Lauria, która dwadzieścia lat temu nie tylko mieszkała w Buenos Aires, chodziła do szkoły, którą miała wizytować, ale również zostawiła tam małego synka. Powoli poznajemy przeszłość Mary i przyczynę jej decyzji. Jeden błąd, zbieg okoliczności i zginęło dziecko, które było pod jej opieką. Została potępiona i odrzucona przez znajomych i męża, ucierpiał na tym również jej syn.

Dla pani Heleny było jasne, że wychowanie przez matkę, będącą w depresji, zaważyło na losach Marile – była słaba psychicznie. Do tego poczucie winy sprawiło, że tak łatwo uwierzyła mężowi, iż tylko jej odejście pozwoli ich synowi na powrót do społeczeństwa – dodała. 

Pani Grażyna zwróciła uwagę na to, jak ważne są nie tyle decyzje, co ich konsekwencje, nie zawsze zależne od nas: Zbieg okoliczności, ludzie, miejsca sprawiają, że nasza decyzja powoduje takie, a nie inne konsekwencje. Dlatego tak ważne jest, abyśmy te okruchy szczęścia zbierali i cieszyli się nimi – powiedziała. Zgodziły się z tym wszystkie klubowiczki.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.

Wszystkich zainteresowanych Klubem prosimy o kontakt z Filią nr 2 MBP w Jaśle - nr tel. 13 446 90 01 lub e-mail: filia2@mbp.jaslo.pl