Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Kamishibai - czyli innowacyjne czytanie

piątek, 15 marca 2019
Kluby: Kamishibai - czyli innowacyjne czytanie

15 marca br. do Klubu Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, zawitał teatrzyk Kamishibai - przenośny japoński teatr obrazkowy wykorzystujący drewnianą skrzynkę oraz kartonowe plansze z obrazkami i tekstem.

Uczestnicy wysłuchali opowieści o Kotce Milusi autorstwa Eleny Molisani, która porusza bardzo ważne sprawy m. in.: czy potrafimy  żyć samotnie, czym jest wolność i jakie są jej granice. Poznali technikę „obsługi” magicznej skrzynki i stworzyli własne karty do znanego i lubianego wiersza Juliana Tuwima Abecadło. Wcielili się w rolę opowiadaczy przedstawiając własną interpretację wiersza. Spotkanie zakończyli stwierdzeniem - Kamishibai to nie tylko słowa  i atrakcyjna forma ich prezentacji ale też zabawa i dobry pomysł na spędzanie wolnego czasu.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.