Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Klepsydra czasu

wtorek, 20 marca 2018
Kluby: Klepsydra czasu

20 czerwca 2018 r., w przedświątecznym nastroju, Dyskusyjny Klub Książki „Kopernikus” Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprosił na dyskusję o książce Mitcha Alboma „Zaklinacz czasu”.

Od kiedy ludzie nauczyli się odmierzać czas, próbują go wykorzystać, zatrzymać, zmienić. Oto wypowiedź jednego z bohaterów: „…Człowiek chce być panem własnej egzystencji. Ale nikt nie jest panem czasu. Kiedy odmierza się życie, nie żyje się nim”.
Victor - nieuleczalnie chory biznesmen i Sarah - młodziutka dziewczyna, którą ośmieszył przed całą szkołą chłopak, w którym była zakochana, dostali od Ojca Czasu możliwość zmiany swoich ostatecznych decyzji.

Podejmując decyzje, zwłaszcza takie ostateczne – powiedziała pani Helena. – Nie jesteśmy w stanie przewidzieć ich wpływu na życie innych, zresztą najczęściej nie myślimy wtedy o innych. A to działa jak efekt motyla, każdy ruch ma jakieś konsekwencje w przyszłości. Czasu zatrzymać się nie da, ale na pewno każdy z nas  pragnął to zrobić, zatrzymać albo jeszcze lepiej cofnąć, by mieć możliwość postąpić inaczej – stwierdziła pani Halina.

Czas nam dany musimy wykorzystać jak najlepiej, bo zapanować nad nim się nie da – podsumowały zgodnie klubowiczki.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.

Wszystkich zainteresowanych Klubem prosimy o kontakt z Filią nr 2 MBP w Jaśle - nr tel. 13 446 90 01 lub e-mail: filia2@mbp.jaslo.pl