Facebook ikonka prawy margines

Kluby: List

czwartek, 30 maja 2019
Kluby: List

30 maja 2019 r. Dyskusyjny Klub Książki „Kopernikus”  Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprosił na dyskusję o książce Mary Simses „Apetyt na życie”.

Tydzień po śmierci babci Ellen wyjeżdża z Manhattanu, aby spełnić jej ostatnią prośbę i dostarczyć list Chetowi Cumimingsowi – chłopakowi  z małego miasteczka, w którym babcia jako młoda dziewczyna była zakochana. Od początku nic nie idzie tak, jak sobie zaplanowała. Okazuje się, że Chet już nie żyje, a Ellen o mało nie traci życia, wpadając z pomostu do morza. Z pomocą rusza jej Roy Cummings – bratanek Cheta. Wbrew pozorom dziewczynie z Manhattanu życie w małym miasteczku zaczyna się podobać. Powoli zaczyna poznawać  tajemnice z młodości swojej babci.
Uważam, że Ellen nie była szczęśliwa – zaczęła pani Ela. – Udawała i chciała zadowolić bliskich. Ten wyjazd uzmysłowił jej, że to nie są jej wybory, nie jej życie. 

To była odważna decyzja i nie każdy podjąłby takie wyzwanie – dodała pani Grażyna. – Może babcia specjalnie wysłała Ellen z listem, by ta spokojnie przemyślała sobie wszystko, bez podpowiedzi matki czy narzeczonego.

Pewnie nie każdy zamieniłby wielkomiejski blichtr na proste życie w małym miasteczku na prowincji, ale wszystko wskazuje na to, że Ellen podjęła bardzo dobrą decyzję – podsumowała pani Maria.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.

Wszystkich zainteresowanych Klubem prosimy o kontakt z Filią nr 2 MBP w Jaśle - nr tel. 13 446 90 01 lub e-mail: filia2@mbp.jaslo.pl