Facebook
A A A

Kluby: Lubię smoki

poniedziałek, 29 stycznia 2018

Smoki  pojawiają się w legendach na całym świecie. Często występują jako strażnicy tajemnic. Dla jednych są to stworzenia przerażające, dla innych – wspaniałe i fascynujące.

29 stycznia  2018 na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki „Zaczytani” dyskutowaliśmy o książce Christophera Paoliniego Eragon. Klubowicze jednogłośnie stwierdzili, że książka jest ciekawa i  atrakcyjna, zarówno fabularnie, jak i językowo. Autor trafił w gust nastoletniego czytelnika, być może dlatego, że powieść powstała, kiedy sam miał piętnaście lat i wiedział, co może spodobać się jego rówieśnikom. Jednak uczestnikom spotkania, bardziej od głównego bohatera, Eragona, podobała się smoczyca Saphira – mądra, inteligentna, dowcipna i obdarzona magicznymi mocami. Sporo zabawy dostarczył dołączony do książki słownik z wyrazami z pradawnej mowy, języka krasnoludów i urgali. Pomimo jego małej objętości udało nam się porozmawiać w pradawnym języku. Młodzi miłośnicy smoków, wykorzystując znajdującą się na tabletach aplikacje iMovie, nakręcili filmik, reklamujący powieść Eragon, a właściwie zachęcający do zawarcia bliższej znajomości ze smoczycą Saphirą. Przy okazji sprawdzili, jakie książki o smokach można znaleźć w bibliotece.

Spotkanie odbyło się w MBP w Jaśle w Strefie Innowacji .

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.