Kluby: Magia i prorocze sny

poniedziałek, 24 kwietnia 2017
Kluby: Magia i prorocze sny

24 kwietnia 2017 r. w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie w ramach Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki „Fan Book Soboniów”. Tym razem młodzi czytelnicy spotkali się także z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Rozmawiano o książce Larie A. Farii „Niebieski płomień na koszmary”.

„Niebieski płomień na koszmary” jest opowieścią o nastolatce Stacey Brown, która  różni się od swoich rówieśników. Ma niezwykły dar: potrafi zobaczyć w snach śmierć bliskich osób. Przewidziała już kiedyś czyjąś śmierć, ale nie zaufała intuicji i doszło do tragedii. Niestety prorocze sny powracają.  Tym razem w koszmarze widzi swoją przyjaciółkę Dree, jednak obawia się wyjawić jej swoje przeczucia.. Kiedy jednak decyduje się na to, ktoś zaczyna ją prześladować. Jakby tego było mało,  Drea znika. Stacey zaczyna odbierać głuche telefony, pojawia się nieznajomy  mężczyzna pod oknem, nocne koszmary, liściki z ostrzeżeniami - to wszystko sprawia, że dziewczyna coraz bardziej boi się, ale mimo wszystko odważnie podejmuje walkę o ocalenie swojej przyjaciółki.

Klubowiczki stwierdziły, że pewnych momentach, szczególnie czytając książkę w nocy, można się wystraszyć, chociaż są także fragmenty zabawne.

Cudowna książka, przeczytałam ją jednym tchem. Mroczny klimat, koszmary senne – to jest to - powiedziała Patrycja .

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Ksiązki oraz WiMBP w Rzeszowie.

Wszystkich zainteresowanych Klubem prosimy o kontakt z Filią nr 1 MBP w Jaśle - nr tel. 13 445 58 57 lub e-mail: filia1@mbp.jaslo.pl