Facebook
A A A

Kluby: Magia słów Michała Rusinka w Klubie Czytających Rodzin

piątek, 04 listopada 2016

Czym różni się wiersz od nie wiersza? Jak brzmi najlepszy przymiotnik świata oraz jakie stworki mieszkają na stronach najnowszej książki naszego gościa? Na te i wiele innych równie ciekawych pytań odpowiedzieli 4 listopada br. mali sympatycy literatury, którzy spotkali się w MBP w Jaśle z Michałem Rusinkiem, autorem książek dla dzieci i dorosłych, wierszyków, oraz scenariuszy telewizyjnych.

Podczas spotkania, najmłodsi mieli okazję sprawdzić swoją umiejętność rymowania, dowiedzieć się jak ważną rolę odgrywają w opowiadaniu przymiotniki oraz wysłuchać wybranych wierszy pisarza.

Na prośbę autora dzieci podawały przymiotniki, które posłużyły do wspólnego opowiadania Uzupełniony dziecięcymi przymiotnikami tekst okazał się nie lada gratką dla czytającego i słuchających współautorów. A wszystko za przyczyną m.in.: „kociousznej czarownicy”, „podłej jajecznicy” i „krawatowego okna”, które to wywołały gromki śmiech u słuchaczy. Uczestnicy spotkania mogli również poczuć się jak dziennikarze i zadać Michałowi Rusinkowi pytania, m.in. Czy w domu uczy Pan dzieci przeklinać? – pytał ciekawy Igor (…) a  czy ma Pan dni, kiedy rymy same układają się w głowie? – dopytywała Michalina.
Klubowicze byli oczarowani humorem i zabawnymi opowieściami pisarza, który podkreślił, że czytanie książek uczy wyrażać myśli i rozumieć innych.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”  prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna 
w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.