Facebook
A A A

Kluby: Magiczny świat Andrzeja Maleszki

wtorek, 08 lipca 2014

Dlaczego Kuki ma zakaz korzystania z czerwonego krzesła? Co to jest dra-kula? I czy powierzenie własnego losu magicznej kostce to dobry pomysł?

Na te i inne pytania odpowiedzieli uczestnicy spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. 8 lipca 2014 młodzi pasjonaci literatury spotkali się na dyskusji o książce Andrzeja Maleszki Magiczne drzewo. Gra. Rozmawiali o tym, jakie wrażenie zrobiła na nich powieść i które przygody bohaterów były na tyle ciekawe, że sami chcieliby wziąć w nich udział. Wybrali ulubione postacie i najbardziej fascynujące przedmioty fantastyczne. Ulubieńcem Oliwii był  Budyń – pies mówiący ludzkim głosem, a Klaudię zafascynowała lodówka, która chciała zjeść Kukiego i jego przyjaciół. Sprawdzając czy książka łączy elementy fantasy i science-fiction, wyszukali elementy magiczne i naukowo-techniczne w powieści.Opinie klubowiczów były zgodne – książka im się podobała. Książka była ciekawa, a to co w niej najlepsze to szybki i zaskakujący rozwój wydarzeń – powiedziała na zakończenie Oliwia. 

Klubowicze wybrali nazwę „Zaczytani” dla swojego klubu, stworzyli też top listę książek, które chcieliby przeczytać i przedyskutować podczas spotkań klubowych.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.