Facebook
A A A

Kluby: „Michaliny” w przedszkolu

środa, 22 lutego 2017

22 lutego br. z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, Klub Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina” był gościem „Bajkowego Prywatnego Przedszkola” w Jaśle.

Spotkanie stało się okazją do rozmowy o języku oraz doskonałą formą dialogu międzypokoleniowego. „Michaliny” zjawiły się tylko w częściowym składzie, ale w znakomitych humorach, ponieważ spotkanie z dziećmi zawsze wywołuje u nich radość i uśmiech.

Poetki i artystki przeczytały wspólnie wiersz, a następnie wysłuchały montażu słowno- muzycznego związanego z językiem polskim, przygotowanego przez Przedszkolaki. Pokazały dzieciom wykonane przez siebie wiosenne krepinowe bukiety, ozdoby walentynkowe i wielkanocne. Przeczytały także swoje wiersze o przedszkolu, mamie, i ... krasnalach.  O tym dlaczego warto czytać oraz jak cenna dla języka jest tradycja gwary, opowiedziała Krystyna Ziemba – kustosz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle i moderator Klubu.

Na zakończenie Przedszkolaki ofiarowały gościom okolicznościową, piernikową książkę. W imieniu Klubu, Alicja Antonik na ręce Pani Dyrektor Teresy Tęczy przekazała słodycze i tomiki wierszy.