Facebook
A A A

Kluby: Miłość i tajemnice?

czwartek, 28 lutego 2019

Czasem każdy potrzebuje odmiany, także od gustów czytelniczych. Zamiast pozostać przy naszej ulubionej fantastyce, skusiliśmy się na romans.

Podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki „Zaczytani” 28 lutego 2019 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle rozmawialiśmy o książce Jennifer L. Armentrout Lucyfer. Historia miłości znudzonego życiem, cynicznego milionera i pięknej, skromnej ale ubogiej pielęgniarki nie zrobiła na nikim wrażenia. Rodowe sekrety okazały się dość łatwe do przewidzenia, a gorący romans, jak się okazało, nie należy do naszych ulubionych gatunków powieściowych. Oliwia i Iza przyznały, że skusiła je okładka i tytuł kojarzący się ze znanym serialem. Byliśmy wszyscy zgodni, co do tego, że bardziej skusiły nas tajemnice niż romans. Chociaż samej konstrukcji powieści i opisom nic nie można zarzucić, gdyż jest doskonałym przykładem tego gatunku, to nie jest jednak to, co lubimy.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.