Facebook
A A A

Kluby: Mistrzowski pojedynek aktorskich kreacji

wtorek, 18 marca 2014

18 marca 2014 r. w Klubie Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyła się dyskusja o filmie R. Eyre „Notatki o skandalu”.

Akcja filmu rozgrywa się w środowisku szkolnym. Życie szkoły toczy się normalnym rytmem dopóki nie zostaje w niej zatrudniona Sheba Hart, piękna nauczycielka plastyki.  Barbara Covett oferuje jej swoją przyjaźń, jednak Sheba nie wie, że właśnie została zarzucona na nią sieć, z której wyplątanie się grozi skandalem. Oprócz urody posiada rodzinę, która jest przedmiotem zazdrości i niewybrednych żartów nowej przyjaciółki. Starzejący się mąż, problemy z dorastającą córką i opieka (czasem ponad siły) nad niepełnosprawnym synem sprawiają, że młoda kobieta ucieka w romans z nastolatkiem.
Fałszywa przyjaciółka pragnie choć na chwilę pozbyć się  samotności, ubarwić nudne życie i zaspokoić brak poczucia bliskości.
Film uświadomił mi jak cienka jest granica między miłością a nienawiścią – powiedziała B. Tora.

Klubowicze uznali, że to film o samotności a podejmowane w nim problemy etyczne stanowią jego drugorzędną wartość, bowiem „Notatki o skandalu” to mistrzowski pojedynek aktorskich kreacji.