Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Mroczne sekrety miasta snów

poniedziałek, 10 lutego 2020
Kluby: Mroczne sekrety miasta snów

10 lutego 2020 na spotkaniu DKK Zgrozomaniacy dyskutowaliśmy o książce Adama Fabera Miasto snów. Zwróciliśmy uwagę na kilka problemów: odmienności w grupie rówieśniczej, braku porozumienia między pokoleniami oraz naszej własnej reakcji na inność.

Zastanawialiśmy się czy nieustanny bunt głównej bohaterki March Sky okazał się dla niej korzystny? Niezgoda na otaczającą rzeczywistość doprowadziła ją do innego świata. Niesamowite przygody, intrygujące postaci oraz magiczna rzeczywistość na pierwszy rzut oka wydawały się idyllą. Czy aby na pewno nią były?

Pierwsza część serii Krew Ferów. Miasto snów Adama Fabera bardzo spodobała się uczestnikom Dyskusyjnego Klubu Książki Zgrozomaniacy. Wszechobecna magia, wciągająca przygoda, opowieści
o wiedźmach, czarny, mówiący ludzkim głosem kot oraz zawrotna akcja to niewątpliwe atuty powieści. Na tyle silnie oddziałujące na wyobraźnię, że po jej przeczytaniu mamy ochotę sięgnąć po kolejne tomy trylogii. 

Dyskusyjny Klub Książki „Zgrozomaniacy” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.