Facebook ikonka prawy margines

Kluby: "Noc, a jasność wielka..." czyli wspólne kolędowanie

środa, 04 stycznia 2017
Kluby: Noc, a jasność wielka... czyli wspólne kolędowanie

4 stycznia 2017 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jaśle  odbyło się noworoczne spotkanie Klubu Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina”z młodzieżą ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy.


Spotkanie miało niecodzienny charakter, gdyż nie odbyło się jak co miesiąc w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, ale w budynku SOSW. Uczestnicy wydarzenia wysłuchali m.in.  opowieści o tym, dlaczego ozdoby zrobione samodzielnie są piękniejsze od tych produkowanych masowo. Na potwierdzenie tego, Marianna Romanek przyniosła ze sobą bukiet z krepiny, a Alicja Antonik recyklingowe ozdoby z papieru, sznurka i filcu. Poetki czytały wiersze związane z Bożym Narodzeniem. Szczególny aplauz wzbudził wiersz Barbary Rodak, który opowiadał o tym, jak wielkie emocje potrafią wzbudzić mikołajkowe prezenty. Wsłuchaliśmy się też w słowa kolędy Marii Gubały:

 

Noc, a jasność wielka
Jakby słońce świeciło
Nad Betlejem, gdzie w żłóbku
Boże Dziecię zakwiliło.

Młodzieży podobały się również stroje ludowe, które „Michaliny” zakładają na szczególne okazje. Wspólnie też śpiewaliśmy kolędy przy akompaniamencie Jolanty Jaracz. Na zakończenie spotkania Marianna Romanek, artystka z Samoklęsk poczęstowała uczestników własnoręcznie zdobionymi karmelkami, a bukiet z krepiny i tomiki wierszy otrzymała pani dyrektor Barbara Łącka. 

Książki są zawsze  mile widziane w naszej szkole, ponieważ od wielu lat uczestniczymy w akcji „Cała Polska czyta dzieciom” - powiedziała na zakończenie Jolanta Jaracz dziękując wszystkim za wspólnie spędzony czas.