Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Nocne rozczarowania

wtorek, 22 września 2020
Kluby: Nocne rozczarowania

Na spotkaniu Dyskusyjnego Klub Książki „Zaczytani” 22 września 2020 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle młodzież rozmawiała o powieści Lisy Lueddecke Gdzie noc skrzy się lodem.

Opinie były podzielone, ale najgłośniej słychać było tych, którzy się rozczarowali.  Madzia narzekała na główną bohaterkę Jannę, której retrospektywne przemyślenia o utraconej miłości były dla niej nudne i irytujące, Gabrysię męczyła rozwlekła fabuła, brak wyjaśnienia kim są ludzie, zamieszkujący wioskę i czym się kierują. Mateusz dziwił się, że bohaterka polega na tym, co mówią jej zwierzęta i napisy w grocie. No cóż, nie zawsze wybór lektury jest trafiony. Spodziewaliśmy się czegoś bardziej interesującego, oryginalnego i zaskakującego. Aby czas spędzony z tą książką nie był całkiem stracony, wykorzystaliśmy wybrane strony tekstu do Blackout poetry czyli zabawy w zakreślanie słów na kartach książki, dzięki czemu powstaje nowy tekst. Rezultaty widać na zdjęciach.

Dyskusyjny Klub Książki „Zaczytani” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.