Facebook
A A A

Kluby: Piksele, portrety i wakacyjne wspomnienia!

czwartek, 02 października 2014

Po wakacyjnej przerwie, mali Internauci z Klubu Sieciaka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, wrócili z jeszcze większą energią do twórczego odkrywania Internetu! 2 października br. Sieciakowi klubowicze, podczas spotkanie Wakacje w pikselach, uczyli się jak wykorzystywać Internet i nowe technologie do utrwalania wakacyjnych wspomnień.

Dzieci poznały m.in.: internetowe narzędzia, dzięki którym można twórczo obrabiać fotografie. Wykorzystując dostępny online program Pixlr, stworzyły na bazie swoich wakacyjnych zdjęć nietypowe kolaże oraz autorskie pocztówki.  Ja byłem na wakacjach w Zakopanem, i z wakacyjnych zdjęć zrobiłem dziś pocztówkę! Taką oryginalną, tylko moją – opowiadał Michał, jeden z uczestników spotkania. Kilka zdjęć można połączyć w jedno, dodać napis lub nowy kolor – dodała Patrycja.

Spotkanie było też okazją do odkrycia czym są tajemnicze hold to light postcard czyli widokówki z ukrytym obrazem. Wykorzystując specjalną technikę ukrytego obrazu, mali klubowicze, stworzyli wakacyjne obrazy i portrety, które po podświetleniu „pokazywały” dodatkowy obraz.  Moja siostra zrobiła pocztówkę, na której wygląda jak królowa. Podświetla ją i pojawia się korona– opowiadał Damian. Ale ja wolę swoją, na której pojawia się  duch! – dodał na zakończenie.