Kluby: Piraci i podróż w czasie

piątek, 20 marca 2015
Kluby: Piraci i podróż w czasie

20 marca  2015r. w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się kolejne spotkanie w ramach Fan Book Sobniów Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Ksiązki. Na spotkaniu dyskutowano o książce Liliany Fabisińskiej „Skrzynia piratów” z serii Podwodne miasto.

Bohaterami powieści dla młodzieży jest rodzeństwo Róża i Benek, uczniowie gimnazjum w Warszawie. Ich tata jest naukowcem, który właśnie dostał propozycję wyjazdu na Hel. Mimo protestów dzieciaków – wyjeżdżają, ale ten wyjazd wcale  nie jest jednak taki idealny jak opisywał go tata.

Pewnego dnia Róża i Benek wybierają się na spacer do miasta i spotykają sympatyczną dziewczynę – Damroke  z którą się zaprzyjaźniają. Razem przeżyją przygodę, której nie zapomną do końca życia. Na Helu bowiem pojawia się wir wodny, który przenosi bohaterów…w odległą przeszłość!

Ta książka posiada w sobie  to co lubię najbardziej: akcje, morze i przygodę!  – powiedziała klubowiczka Kasia.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki oraz WiMBP w Rzeszowie.