Kluby: Piramida zdrowia - spotkanie z dietetyczką Sabiną Pec

wtorek, 21 maja 2019
Kluby: Piramida zdrowia - spotkanie z dietetyczką Sabiną Pec

Czym jest piramida zdrowia? Do czego służą witaminy? Co to są kalorie i czy warto jeść owoce i warzywa? Na te ważne pytania odpowiadała dietetyczką Sabina Pec z Gabinetu Dietetycznego Bonne Sante w Jaśle, która w dniu 21 maja br. była gościem Klubu Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Pani Sabina wyjaśniła uczestnikom spotkania czym się zajmuje, z jakimi problemami można przyjść do jej gabinetu oraz w czym może pomóc. Na przykładzie najczęściej kupowanych produktów spożywczych m.in.: soków, chrupek kukurydzianych, batonów, wód smakowych, pokazała ile kostek cukru jesteśmy w stanie nieświadomie codziennie spożyć. Przedstawiła piramidę zdrowia, którą warto wdrożyć w codzienne życie, ponieważ dobrze odżywiony organizm lepiej przyswaja wiedzę i jest kluczem do dobrego samopoczucia. Z przygotowanych materiałów dzieci wraz z rodzicami stworzyły własne piramidy, umieszczając zdrowe, smaczne i kolorowe produkty, obiecując przestrzegać jej zasad i zdrowo się odżywiać. Na zakończenie spotkania, każdy uczestnik otrzymał od pani Sabiny VOUCHER na bezpłatną konsultację dietetyczną, przepisy na zdrowe i smaczne smakołyki oraz jadłospis dla dziecka przygotowany przez dietetyków z Gabinetów Bonne Sante.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.