Facebook
A A A

Kluby: Podróż do Lwowa

poniedziałek, 10 lutego 2014

10 lutego 2014r.  w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle spotkaliśmy się w gronie klubowiczów Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki – Fan  Book Sobniów. Rozmawialiśmy o książce Barbary Gawryluk „Dziewczynka z fotografii”.

Natalka, bohaterka takich hitów dla młodzieży, jak Moje Bullerbyn czy Kolczyki Selmy, pojawia się w trzeciej części przygód, zatytułowanej Dziewczynka z fotografii. W tej części opowieści spotykamy także przyjaciółkę Natalki – Karinę, której stan zdrowia zdecydowanie się poprawił. Przyjaciółki wybierają się w podróż po Polsce, a następnie do Lwowa.  Będzie to wyprawa śladami nieżyjącej już Selmy, w przeszłości wielkiej tancerki. To właśnie dzięki niej Natalia uwierzyła w siebie i swoje umiejętności taneczne i zaczęła odnosić sukcesy w hip-hopie. Natalię i Karinę pochłonie również  zagadka pewnej starej fotografii - dziewczynki starają się odnaleźć miejsca, które tak wiele znaczyły dla artystki w przeszłości. Oprócz tajemnicy Selmy, Natalia musi wesprzeć także przyjaciela Matsa, który ma problemy rodzinne i istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie musiał wyjechać. I jak przy tym natłoku spraw, można skupić się jeszcze na tańcu?

Dziewczynka z fotografii to książka poruszająca problemy młodych ludzi - takie jak wyjazd do innego kraju, rozstania, pierwsza miłość czy niepełnosprawność. Młode klubowiczki zdecydowanie polecają swoim rówieśnikom całą serię przygód Natalki i jej przyjaciół.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez instytut Książki oraz WiMBP w Rzeszowie.