Kluby: Podróż w zakamarki czasu

piątek, 22 stycznia 2016
Kluby: Podróż w zakamarki czasu

22 stycznia 2016 r. na  spotkaniu Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki Fan Book Soboniów Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle dyskutowano o książce Liliany Bardijewskiej „Dom ośmiu tajemnic”.

Autorka stworzyła magiczną opowieść dla czytelników w każdym wieku. To jedna z tych niezwykłych książek, po które sięgają  zarówno dorośli jak i dzieci. Marcin z rodzicami i psem Cezarem wprowadza się do starej kamienicy -  kamienicy  żyjącej  przeszłością, wspomnieniami, wydarzeniami z życia dawnych mieszkańców i mającej aż osiem tajemnic, które odkrywamy w poszczególnych rozdziałach. Wszędzie skrzypi, trzeszczy - jednak Marcin jest zachwycony. Na całym świecie nie ma drugiego takiego domu, gdzie są wydeptane schody, wybrakowany dach, malutkie zakamarki, spiżarki, strych z rupieciami. Chłopiec powoli zdobywa zaufanie DOMU i kamienica krok po kroku zdradza mu swoje tajemnice. O swoich przygodach, refleksjach Marcin pisze w dzienniku.

Świetna książka dla wszystkich, tych którzy lubią tajemnice, przenoszenie w czasie i stare domy – stwierdziła  Kasia. Na zakończenie spotkania Kasia i Patrycja postanowiły, że może kiedyś odkryją stary, niesamowity dom i przeżyją takie przygody jak Marcin.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.

Wszystkich zainteresowanych Klubem prosimy o kontakt z Filią nr 1 MBP w Jaśle - nr tel. 13 445 58 57 lub e-mail: filia1@mbp.jaslo.pl