Facebook
A A A

Kluby: Podwórko bez granic czyli o Internecie w Klubie Sieciaka

wtorek, 05 lutego 2013

Do Miejskiej Biblioteki Publicznej na powrót zawitały Sieciaki! Pierwsze spotkanie reaktywowanego Klubu Sieciaka odbyło się 5 lutego – w Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu.
 

Co to jest Internet? Czy ma swój początek i koniec? Do czego możemy wykorzystać Internet i jakie zasady panują w wirtualnym świecie? Na te i inne pytania dotyczące bezpiecznego surfowania szukali odpowiedzi mali klubowicze. Dzieci porównały Internet do „podwórka bez granic”,  w którym mogą do woli bawić się, poznawać innych Internautów, słuchać muzyki, szukać informacji czy uczyć się w atrakcyjny sposób.
W zabawie i nauce on-line klubowiczom pomagają ich sieciakowi rówieśnicy: Ajpi, Spociak, Kompel i Netka. Dzieci razem z drużyną Sieciaków wzięły udział w trudnych misjach – pokonały niebezpieczne Sieciuchy w misji Bezpieczny Internet i z powodzeniem poradziły sobie w pełnym pułapek internetowym labiryncie.
Uwzględniając sieciakowe cztery zasady bezpiecznego Internetu klubowicze założyli swoją pierwszą pocztę e-mailową. Na zakończenie spotkania mali uczestnicy wykorzystując m.in.: farby, kredki, naklejki, wstążeczki i bibułę, a przede wszystkim swoją wyobraźnie i talent, stworzyli sieciakowe literki, z których powstał napis promujący Klub Sieciaka.