Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Poza ścieżkami

wtorek, 29 października 2019
Kluby: Poza ścieżkami

29 października 2019 na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki „Zaczytani” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odwiedziliśmy Nowoziem, Ravkę i Fjerdę – baśniowe krainy pełne magicznych stworzeń, mrocznych historii i zakazanych miejsc.

Leigh Bardugo, amerykańska autorka powieści young adult i fantasy jest znana z trylogii Grisza. Podczas spotkania rozmawialiśmy o jej książce Język cierni. Opowieści snute o północy i niebezpieczna magia, osadzonej w Uniwersum Griszów, w którym toczy się akcja zaskakujących i niesamowitych baśni. W miarę czytania atmosfera się zagęszcza, a bohaterowie okazują się być kimś innym niż wydawało się na początku. Zakończenie zaskakuje lub pozostawia niedosyt i ciekawość. Dodatkowo każda strona tych niezwykłych baśni ozdobiona jest przepięknymi ilustracjami. To naprawdę intrygująca lektura, która zainspirowała nas do wymyślenia własnych opowieści w oparciu o story cubes.

Dyskusyjny Klub Książki „Zaczytani” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.