Kluby: Rozmowa z córką

wtorek, 26 czerwca 2018
Kluby: Rozmowa z córką

26 czerwca 2018 r. w Dyskusyjnym  Klubie  Książki „Kopernikus” Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Jaśle rozmawialiśmy o książce Nietypowa baba jestem czyli Anna Seniuk  w rozmowie z córką Magdaleną Małecką-Wippich.

Anna Seniuk  –  aktorka teatralna i filmowa, szerszemu odbiorcy znana przede wszystkim jako Magda Karwowska z serialu „Czterdziestolatek”.  Przytacza ciekawe historie o przodkach, dzieciństwie dalekim od ideału, swojej karierze i życiu rodzinnym.  Z jednej strony wielka aktorka, z drugiej normalna kobieta, która jak sama twierdzi: „…w dzisiejszych czasach nie miałabym szans zaistnieć”. Bez żadnej kokieterii opowiada o początkach kariery, wielkich rolach teatralnych i filmowych, ale też o ciężkiej chorobie, która ją dotknęła.

Pani Halina ceni Annę Seniuk za aktorstwo, za wspaniałe role, ale niekoniecznie musi znać jej historię i przeżycia.  Uważa, że książka powstała tyko dlatego, że teraz wszyscy – bardziej lub mniej znani – piszą wspomnienia.  Plusem jest forma, czyli rozmowa z bliską osobą.  Z tą oceną zgodziła się pani Helena, dodając, że książka  jest bardzo subiektywną oceną  środowiska aktorskiego.

Innego zdania była pani Grażyna, której książka bardzo się podobała. – Normalna kobieta,  co jest rzadkością wśród artystów, ma duży dystans do siebie.  Pełna empatii,  pomaga innym bez chęci rozgłosu, może dlatego, że sama zmierzyła się z ciężką chorobą.

Wszystkie panie zgodziły się, że forma tej książki czyli rozmowa z córką, to bardzo dobry pomysł.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.

Wszystkich zainteresowanych Klubem prosimy o kontakt z Filią nr 2 MBP w Jaśle - nr tel. 13 446 90 01 lub e-mail: filia2@mbp.jaslo.pl