Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Rupaki i inne dziwaki…

środa, 22 stycznia 2020
Kluby: Rupaki i inne dziwaki…

Czy trudno być innym niż wszyscy? Kaczka Dziwaczka, Rupaki, zebra w kratkę, becząca mewa to postaci barwne i ciekawe, ale też wzbudzające różne emocje. Czy potrafimy zrozumieć i zaakceptować kogoś, kto jest inny niż my?

22 stycznia 2020 roku na spotkaniu Klubu Czytających Rodzin czytaliśmy o przygodach bohaterów, których zachowanie  może nas nie tylko zdziwić, ale i zaciekawić. Zastanawialiśmy się czy to, co inne i obce może być pozytywne i ciekawe? Czasem boimy się nieznanego i przeraża nas odmienność. Akceptowanie inności, szacunek do tego, czego nie możemy zrozumieć albo zmienić to wielka trudność dla większości z nas. Dlatego warto rozmawiać, obserwować  i dużo czytać.

Na zakończenie spotkania stwierdziliśmy, że dziwaki są dziwne, ale bez nich świat byłyby  nudny, szary i mało ciekawy. Aby się przekonać, czy mamy dystans  do siebie i umiemy akceptować inność, wykonaliśmy szalone nakrycia głowy.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”  prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.