Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Ścieżka wybaczenia

wtorek, 27 stycznia 2015
Kluby: Ścieżka wybaczenia

Dobrze napisana,  dająca do myślenia rodzicom nastolatków –  tak podsumowały książkę Anity Shreve Na ratunek członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki Kopernikus Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle podczas spotkania 27 stycznia br.


Na ratunek to książka o poczuciu winy, walce z nałogiem, niełatwych decyzjach podejmowanych pod wpływem emocji oraz o trudnym rodzicielstwie samotnego ojca i problemach wychowawczych.

Rowan, córka Sheili i Petera dorasta, zaczyna sprawiać kłopoty. Peter szuka pomocy u Sheili, którą kilkanaście lat wcześniej wyrzucił z życia rodziny za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu i narażenie życia ich córki. Czy uda im się  odbudować rodzinę i miłość, która ich kiedyś połączyła?

Dla pani Heleny Na ratunek to historia ratownika z krwi i kości - nie tylko medycznego. W życiu prywatnym Peter też jest ratownikiem. Najpierw łamiąc prawo ratuje przyszłą żonę z wypadku, później córkę przed nieodpowiedzialną matką  i nie zawaha się prosić o pomoc swą byłą żonę, kiedy ich córka ma kłopoty - to też jest ratunek - powiedziała.
Pani Halina rozumie decyzję Webstera o odsunięciu matki - alkoholiczki od dziecka. Cieszę się, że wszystko zmierza do  happy endu – powiedziała. Webster jest mężczyzną bardzo dojrzałym, empatycznym wręcz  idealnym - dodaje pani Grażyna. Kobiety marzą o takim facecie - potwierdziły zgodnie członkinie klubu.

Dyskusyjny Klub Książki Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjne Kluby Książki Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach.” Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki oraz Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.


Wszystkich zainteresowanych klubem prosimy o kontakt z Filią nr 2 MBP w Jaśle pod nr tel. 13 446 9001 lub e-mail: filia2@mbp.jaslo.pl