Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Sekrety, klątwa i tragedie

poniedziałek, 29 kwietnia 2019
Kluby: Sekrety, klątwa i tragedie

25 kwietnia 2019 r. Dyskusyjny Klub Książki „Kopernikus” Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprosił na dyskusję o książce Jennifer L. Armentrout „Lucyfer”.

Julia Hughes zostawia bezpieczną posadę pielęgniarki i zatrudnia się jako prywatna opiekunka u ludzi, o których nic nie wie, na drugim końcu kraju. Dopiero po przyjeździe na miejsce okazuje się, że jej pracodawcami są jedni z najbogatszych ludzi w kraju. W rodzinie de Vincent nie dzieje dobrze, głowa rodziny umiera w podejrzanych okolicznościach, a tragedie przytrafiają się zadziwiająco często. Podopieczną Julii jest Madeline, odnaleziona po wielu latach siostra Luciena de Vincent. Wszystko to dzieje się w ogromnej posiadłości, w której nikt ze służby nie chce nocować, twierdząc, że jest ona nawiedzona przez duchy.

Tym razem panie były zgodne w ocenie, wytykając autorce brak konsekwencji w charakterystyce i prowadzeniu postaci. Również wulgarny język, niepasujący do opisywanych sytuacji, raził nawet najbardziej wyrozumiałe czytelniczki. Pani Halina zwróciła uwagę na to, że bogactwo wypacza charakter, a w wypadku niektórych bohaterów spowodowało brak jakichkolwiek zasad moralnych. Na plus mogę dodać, że lekko się czyta – powiedziała i z tym stwierdzeniem zgodziły się wszystkie klubowiczki.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.

Wszystkich zainteresowanych Klubem prosimy o kontakt z Filią nr 2 MBP w Jaśle - nr tel. 13 446 90 01 lub e-mail: filia2@mbp.jaslo.pl.