Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Skacząc przez cienie

środa, 28 lutego 2018
Kluby: Skacząc przez cienie

28 lutego 2018 r.  miłośnicy literatury, podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki “Zaczytani”, odkrywali tajemnice magii światła i cieni wraz z główną bohaterką Nibynocy, Mią Corvere.

Jay Kristoff wielokrotnie gościł ze swoimi powieściami na listach bestsellerów książkowych, w tym na liście bestsellerów “New York Timesa”. Nibynoc, jego autorstwa, zdobyła w  2016 nagrodę  Aurealis Award, przyznawaną w różnych kategoriach za najlepszy utwór literacki z gatunku science fiction, fantasy i horroru. Jest to  nagroda, do której pretendować mogą tylko australijscy pisarze. Czy rzeczywiście jest to taka świetna powieść?
Oliwia zauważyła, że sposób prowadzenia narracji czasami jest denerwujący, zwłaszcza na początku książki i z powodu przypisów, których jest dużo.

Nie jest to książka, która zachwyca od pierwszej strony, wymaga sporo cierpliwości. Mnie zaczęła się podobać dopiero od drugiej księgi - stwierdziła Natalia.

Zdaniem Izy, Mia Corvere jest interesująca, przypomina bardzo Arię z “Gry o Tron”, co akurat uważa za zaletę. Spodobała mi się nadnaturalna umiejętność bohaterki wchodzenia w cień i wyłaniania się w innym cieniu.

Bez względu na negatywne opinie warto sięgnąć po tę pozycję, choćby po to, by poznać niezwykły, choć brutalny świat Itrei i jej mieszkańców.
Książka poruszyła naszą wyobraźnię i wyczarowaliśmy za pomocą tabletów i aplikacji Deep Art Effects obrazy, które kojarzą się nam z fabułą i bohaterami. Zobaczcie, czy się nam udało?!

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie