Kluby: Spotkanie z Małgorzatą Wardą

czwartek, 09 maja 2019
Kluby: Spotkanie z Małgorzatą Wardą

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza 9 maja 2019 r. o godz. 10.00 na spotkanie autorskie z rzeźbiarką i pisarką, Małgorzatą Wardą.

Dwukrotnie nominowana do nagrody głównej Festiwalu Literatury Kobiet, w roku 2013 otrzymała specjalną nagrodę czytelniczek oraz nagrodę fundacji Age of Reading za powieść o tematyce wykluczenia: Dziewczynka która widziała zbyt wiele. W 2016 jej powieść Najpiękniejszą na niebie została nagrodzona grand prix dla najlepszej powieści napisanej przez kobietę.

W 2015 za swoją pierwszą powieść dla młodzieży 5 sekund do Io otrzymała nagrodę IBBY, a także prestiżowe międzynarodowe wyróżnienie literackie White Ravens 2016. Powieść znalazła się wśród książek roku 2016 polecanych przez Internationale Jugendbibliothek, International Youth Library – Międzynarodową Bibliotekę Książek dla Młodzieży. Napisała też kilka tekstów dla zespołu Farba.

Nie tworzy literatury lekkiej i przyjemniej, gdyż jak sama mówi „życie nie jest lekkie i przyjemne”. Inspirację stanowią dla niej zarówno historie z życia, których sama była świadkiem, jak i te z pierwszych stron gazet. Lubi mocne tematy. Poza pisaniem – rzeźbi, tworzy faktury na ścianach i maluje portrety.

Spotkanie odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki Zaczytani w Czytelni Regionalnej MBP w Jaśle (I piętro). Wstęp wolny.

Dyskusyjny Klub Książki „Zaczytani” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.