Facebook
A A A

Kluby: Suknia Pani Wiosny

czwartek, 22 marca 2018

22 marca 2018 r. razem z dziećmi oraz rodzicami z Klubu Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle udaliśmy się na wielkie poszukiwania wiosny.

Podczas głośnego czytania opowiadania Agnieszki Cegielskiej W poszukiwaniu słońca  poznaliśmy małego chłopca i jego zwierzęcych przyjaciół, którzy zmęczeni przedłużającą się zimą, postanowili wyruszyć na poszukiwanie wiosny. Przemierzając ogród dziadków, Franio i jego towarzysze rozmyślali nad tym gdzie mogła się podziać wiosna i dlaczego zwleka ze swoim przybyciem. Zgodnie stwierdzili, że odpowiedź na to pytanie z pewnością będzie znała stara, mądra wierzba. Przysłuchując się tej historii mali klubowicze odkryli, że czasem wzrokowo trudno dostrzec pierwsze oznaki budzącej się do życia przyrody, ale gdy spojrzymy głębiej na otaczający nas świat już na pewno ich nie przegapimy. Dzieci zgodnie stwierdziły, że jeszcze biała po zimie sukienka Pani Wiosny musi się odmienić i stworzyły przepiękne, radosne i kolorowe kreacje.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.