Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Święta pachnące choinką

czwartek, 20 grudnia 2018
Kluby: Święta pachnące choinką

20 grudnia 2018 roku na spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle dzieci i rodzice z Klubu Czytających Rodzin w miłej i radosnej atmosferze, zaczytani w „Opowiadaniach wigilijnych”, rozpoczęli świąteczne przygotowania.

W świąteczny nastrój wprowadziło klubowiczów głośne czytanie wierszy i opowiadań ze zbioru „Opowiadania wigilijne”. Wspólnie wysłuchaliśmy wierszy: „Choinka” Ludwika Jerzego Kerna, „Muzyczna choinka” Izabelli Klebańskiej oraz opowiadania Beaty Ostrowickiej „W oczekiwaniu na choinkę”. Dowiedzieliśmy się, że zwyczaj przystrajania drzewka na święta przywędrował do naszego kraju z Niemiec na przełomie XVIII i XIX wieku, ale tak na dobre zagościł u nas na początku XX wieku, wówczas szczególnie upodobali go sobie mieszkańcy południowej Polski. Poznaliśmy symbolikę ozdób choinkowych by z pomocą kolorowego papieru, bibuły, kleju i szczypty wyobraźni wyczarować swoje własne piękne choinki. Nie zabrakło również drobnej niespodzianki w postaci świątecznych smakołyków.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.