Kluby: Szczęście na co dzień

wtorek, 10 listopada 2015
Kluby: Szczęście na co dzień

Jak być szczęśliwym? Co zrobić, gdy wydaje ci się, że twój świat się rozpada? Czy potrafisz rozpoznać, kiedy traktujesz siebie zbyt poważnie? 10 listopada 2015 r. uczestnicy spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki „Zaczytani” w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle dyskutowali o książce Bóg nigdy nie mruga Reginy Brett.

Czy ten zbiór felietonów, zawierających opowieści  z życia autorki, motywujące do zmian we własnym życiu, to odpowiednia lektura dla nastoletniej młodzieży? Odpowiedź była jednoznacznie pozytywna. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – przekonywały uczestniczki spotkania i na dowód, że tak jest, wyszukały te fragmenty, które zrobiły na nich największe wrażenie. Klaudia za najbardziej inspirujący uznała rozdział: „Pisarzem jest ten kto pisze. Jeśli chcesz być pisarzem, pisz”. Olgę zachwyciło hasło „mogę”. „Mogę” użyte zamiast „muszę” zmienia sens każdej sytuacji – zauważyła. Kindze spodobało się zacytowane przez autorkę zadanie, które w filmie Harry Potterr i komnata tajemnic Dumbledore wypowiedział do Harrego: „– O tym, kim naprawdę jesteśmy, nie świadczą nasze zdolności tylko nasze decyzje.” Dla Oli najciekawsze okazały się propozycje uczczenia 50 urodzin.

Są równie dobre na co dzień dla każdej nastolatki, żeby nie zapomnieć, że życie to nie tylko obowiązki, ale przede wszystkim radość – podsumowała zbiór felietonów Ola.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.